Dopravné spojenie

Dopravné spojenie

Príchod na Mallorku

Lietadlom

Pravidelné a charterové linky zabezpečujú spojenie medzi väčšími španielskymi a európskymi mestami.

Priame lety z Bratislavy zabezpečuje spoločnosť Ryanair a lieta sa od Veľkej noci resp. od konca marca do konca októbra, potom treba využívať lety spoločnosťou Air Berlin z Viedne.

Odkazy: www.ryanair.com,  www.airberlin.com

Letisko v Palme de Mallorca sa nachádza 10 km juhovýchodne od Palmy. Do mesta a rekreačných stredísk dopravujú návštevníkov taxíky alebo autobusy.

Trajektom

Trajekty a katamarany vyplávajú z Barcelony a Valencie (cez Ibizu). Najspoľahlivejší je obrovský katamaran Transmediterránea, ktorý v sezóne vypláva dvakrát denne (cesta trvá 4 až 5 hodín, na ostatných trajektoch až 10 hodín). Plavba je zvyčajne pohodlná a cestujúci majú možnosť obdivovať hornaté západné pobrežie.

Odkazy: www.balearia.com, www.transmediterranea.com, www.directferries.sk 

Dovoz auta

Rýchle trajekty vyplávajú z Barcelony a Valencie. Automobily prevážajú aj medziostrovné trajekty, v lete ale budete musieť miesto rezervovať dlho dopredu.

Výletné plavby

Mnoho výletných lodí sa počas obvyklej desať alebo pätnásťdňovej plavby po stredomorských prístavoch zastavuje na Malorke. Cestujúci väčšinou stihnú navštíviť len hlavné pamiatky a obchody v Palme.

Odkazy: www.mallorcaboat-trips.com

Súkromné lode

Prístavy pozdĺž malorského pobrežia bývajú úplne zaplnené. Najžiadanejší je Port Portals pri Portals Nous, kde zvyčajne kotvia jachty členov španielskej kráľovskej rodiny. Populárny je tiež Port ď Andratx, nájdete ale aj množstvo lacnejších možností.