O mne

O mne

Pochádzam z rodiny, v ktorej sa odjakživa kládol dôraz na potrebu cestovania a rozširovania si svojich obzorov. Už ako malé dieťa som s rodičmi precestovala všetky krajiny, ktoré boli pre nás dostupné, dokonca sa nám podarilo navštíviť aj iné, na tie časy menej „bežné“ destinácie. Samostatne som začala cestovať veľmi zavčasu. Po prekonaní prvotného strachu som sa naučila dokonale orientovať v cudzom svete a začala som si osvojovať aj jazyky. Mojou prvou obľúbenou destináciou sa stalo Francúzsko, skrátka mi učarovalo a toto zaľúbenie trvá dodnes. Vo Francúzsku som zažila všetky možné druhy pobytov, od klasických dovoleniek, po oddych na pláži, flákanie sa po Paríži, až po prácu v reštaurácii, ako aupair a v neposlednom rade aj ako dobrovoľníčka.

V súčasnosti žijem s manželom, dvomi deťmi, dvomi psami, zajacom, morčaťom a rybičkami. Cestovanie je našou spoločnou záľubou a chcem, aby aj moje deti od detstva vedeli, že cestovanie je krásne, plné zážitkov, ale najmä obohacujúce. Cestujeme veľa, nevyužívame žiadne cestovné kancelárie, naštudujeme si literatúru a ideme. Snažíme sa s manželom vycestovať aspoň dvakrát do roka a vidieť stále nové a nové miesta, ktoré sme ešte nenavštívili. Keď sme boli mladší, tak sme ako šialenci museli vidieť všetky pamiatky a múzeá. Dnes sa snažíme nové miesta v pokoji vychutnať, nasať atmosféru, milujeme kaviarničky, reštaurácie s miestnymi špecialitami a vínkom, len tak sedieť a sledovať miestnych ľudí a navštíviť nejakú tú pamiatku.

Ak cestujeme s deťmi, celá cesta sa viac-menej prispôsobuje im, aby vládali, aby neboli unavené a mrzuté, a aby z výletu niečo mali. Verím, že časom, keď vyrastú, budú z nich super parťáci na akýkoľvek výlet či cestu. A ešte spomeniem cestovanie s našimi zvieratami. Je to krása, keď sa hromadne presúvame. Vyberáme ubytovanie tak, aby sme mali dosť priestoru, a hlavne tak, aby sme mali dostatočne blízko výbeh pre našich miláčikov. Ako správni cestovatelia boli už aj pri mori a skúsili si už aj lietadlo.

Našou spoločnou TOP dovolenkou v posledných rokoch je letný prázdninový pobyt na Malorke, ktorý si vždy užívame plnými dúškami ako sa len dá.

Prvýkrát som prišla na Malorku z celkom praktických dôvodov. Chceli sme s manželom stráviť predĺžený víkend v mesiaci októbri niekde, kde je ešte pekne teplo, je tam príjemná atmosféra, je tam čo vidieť a v neposlednom rade sa tam dá aj dobre najesť.

A vtedy sa to stalo! Hneď, ako som vystúpila na letisku, som cítila, že toto je to miesto, ktoré budem milovať a budem sa sem stále vracať. Možno to bolo slnkom, možno morským vzduchom, možno šumom palmových listov, možno prekrásnymi výhľadmi, ktoré tento ostrovček poskytuje, možno kombináciou tohto všetkého, ale Malorka ma očarila.

Dva mesiace pri mori nám všetkým prinášajú úľavu, radosť, oddych, a samozrejme, spoznávanie nových zákutí ostrova. Zbožňujem ranný morský vzduch, plávanie hneď ráno, najlepšie keď deti ešte spia. Teraz sa snažím v Bratislave trochu behať, a teším sa, že si na Malorke splním svoj sen, zabehať si na morskom pobreží s výhľadom na more, ktorý milujem.

Na záver len poviem, že som cestovateľ, ktorý má rád všetky druhy cestovania, more, slnko, turistiku, lyže, mestskú turistiku, skrátka všetko nové spojené so zaujímavými ľudmi a zážitkami.